آجیل بخورید تا چاق نشوید

418400 954 خبر مرکزی

مصرف روزانه آجیل با کاهش خطر چاقی و بیماری های مرتبط با آن ارتباط مستقیم دارد. این نتیجه گیری توسط دانشمندان دانشگاه هاروارد در ایالات متحده انجام شده است.

محققان دانشگاه هاروارد در حال بررسی اثرات خوردن آجیل بر کاهش خطر چاقی هستند.این مطالعه شامل 5129 مرد در بخش سلامت در سنین 40 تا 75 سال و 238386 پرستار 24 تا 44 ساله بود.

سلامتی داوطلبان به مدت 20 سال تحت نظر بوده است. شرکت کنندگان وزن و دفعات مصرف یک وعده آجیل (28 گرم) هر چهار سال در سال قبل را گزارش کردند. این مطالعه همچنین سطح ورزش هفتگی شامل پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و شنا را ارزیابی کرد.

مشخص شد که استفاده مکرر از انواع آجیل با کاهش وزن همراه است. بنابراین مصرف مکمل خطر افزایش دو کیلوگرمی را در چهار سال کاهش می دهد. این مقدار گردو خطر چاقی را تا 15 درصد کاهش می دهد.

محققان خاطرنشان کردند که این مطالعه مشاهده ای بود، به این معنی که قادر به تعیین علت و معلول نبود. با این حال، این داده های دیگر مشاهدات را تایید می کند. اعتقاد بر این است که آجیل به کاهش انرژی در هنگام جویدن کمک می کند و محتوای فیبر بالای آنها باعث می شود مدت طولانی تری احساس سیری کنید.

منبع: اسپوتنیک

  قیمت روز خودروهای ایران خودرو امروز پنجشنبه 6 آبان 1400

دیدگاهتان را بنویسید