آثار عجیب مردم در دهه 60

دهه 1960 یکی از هیجان انگیزترین دوران زندگی من بود، اما بسیاری از رفتارهایی که امروز منفور و غیرقانونی هستند یا حداقل مورد تمسخر قرار می گیرند، در این دهه رایج بوده است.

دهه 1960 با مواد مخدر، راک اند رول و پیشرفت بزرگ در حقوق مدنی، حقوق زنان و غیره مشخص شد. اما فرهنگ حاکم در آن زمان به گونه ای بود که امروز منزجر کننده است، اما مردم دهه 60 آن را پذیرفتند. در اینجا تنها به چند مورد از رفتارهایی که در آن سال ها تفاوت چشمگیری داشتند اشاره می کنیم.

سیگار کشیدن را تشویق کنید: تا آنجا که پزشکان مردم را به سیگار کشیدن تشویق می کردند، سیگار کشیدن به عنوان یک عمل خوب تبلیغ می شد. حتی زنان باردار سیگار می کشیدند.

قوانین آسان پرواز: اطلاعات کمی در مورد خطرات سیگار وجود داشت که مردم در همه جا سیگار می کشیدند. کابین پر از افراد سیگاری بود، حتی بچه های کوچک داخل هواپیما.

هواپیمای موسفرین
ایمنی پرواز: در دهه 1970، امنیت فرودگاه پس از چند آدم ربایی به یک مفهوم جدی تبدیل شد. در دهه 60 قرن گذشته شما می توانید کم و بیش هر آنچه را که می خواهید در هواپیما حمل کنید. از هیچ فلزیاب استفاده نشد و کیف و چمدان به طور مرتب جستجو نشد.

ایمنی خودرو: در دهه 1960 توجه خاصی به کمربند ایمنی و ایمنی خودرو نمی شد.

مراقبت از بچه ها بی اهمیت بود: متأسفانه مراقبت از کودکان واقعاً موضوع مهمی نبود و خدمات یا محصولی برای مراقبت از آنها وجود نداشت.

  قیمت بیت کوین، امروز 14/09/1500

تنبیه بدنی: تنبیه بدنی در مدارس قابل قبول بود. به عنوان مثال، سوء استفاده از خط توسط یک کودک رایج بود. تنبیه کودکان در خانه نیز رایج بود.

ایمنی دوچرخه سواری: مردم برای تفریح ​​یا در بسیاری از مسابقات دوچرخه سواری بدون کلاه ایمنی دوچرخه سواری کردند.

ضبط کننده: تنها راه شنیدن موسیقی برای اکثر مردم، غیر از رادیو، ضبط بود.

در حال تماشای تلویزیون هستم: تلويزيون سياه و سفيد اگرچه برنامه هاي محدودي را پخش مي كرد، اما بسيار مورد توجه مخاطبان بود.

جشنواره های موسیقی رشد می کنند: جشنواره های بزرگ موسیقی عمدتاً در دهه 60 متولد شدند. پیش از این، رویدادهای موسیقی کوچکتر بودند و نیازی به پلیس، کنترل یا برنامه ریزی خاصی نداشتند.راک اند رول بهترین سبک موسیقی بود: موسیقی راک اند رول در دهه 1960 با گروه هایی مانند پینک فلوید، بیتلز و جیمی هندریکس اکسپرینس جان گرفت.

تلفن

گوشی های دارای دکمه: تلفن‌های روتاری از کار افتادند و تلفن‌های دکمه‌ای در اوایل دهه 1960 وارد بازار شدند.

بچه ها تنها هستند: معمولاً زنان به جای ماندن در خانه بیرون کار می کردند، بنابراین وقتی پدر و مادر هر دو تمام روز سر کار بودند، بچه ها اغلب تنها می ماندند.

شیرفروشان: در اوایل تا اواسط دهه 1960، لبنیات قبل از اینکه تهیه آن از خواربارفروشی ها آسان تر و ارزان تر شود، هر روز شیر را وارد خانه شما می کردند.

شیرفروشان
غافل از خطرات نور خورشید: در حال حاضر اصلا از ضد آفتاب استفاده نمی شود. مردم مدتهاست که از خطرات قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش بی اطلاع بوده اند.

  اتفاق عجیب در دو و میدانی

کمیک ها بسیار محبوب بودند: کمیک ها هنوز در اوایل دهه 1960 محبوب بودند (همانطور که در دهه 1950 بود)، اگرچه محبوبیت آنها در سال های آخر این دهه کاهش یافت.

مردم آنچه می خواستند خوردند: اطلاعات در مورد رژیم غذایی در دهه 1960 بسیار محدود است. بنابراین مردم معمولاً به اندازه دلخواه شکر می خورند.

تقریباً همه آنها ازدواج کردند: اگر در آن زمان کسی نمی خواست ازدواج کند، همه فکر می کردند حتماً مشکلی وجود دارد.

مردان موهای بلند داشتند: موهای بلند در دهه 1960 برای مردان رایج بود.

خانه جای خطرناکی بود: آزبست (الیاف آزبست) معمولاً برای عایق کاری خانه ها استفاده می شود. بنابراین مردم هر روز در معرض مواد سرطان زا بوده اند.

آب آشامیدنی خیلی سالم نبود: خطر مسمومیت با سرب نیز ناشناخته است و از آنجایی که تقریباً تمام شیرها از سرب ساخته شده اند، افراد در معرض خطر سموم موجود در آب هستند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید