آتش زدن معدنچی در مشکین شهر

451731 623 خبر مرکزی

اختلاف ملکی دو خانواده در روستای داش کسان شهرستان مشگین شهر منجر به جنایت شد.

نیمه شب چهارشنبه گذشته خبر قتل یک پیرمرد ۷۲ ساله در مقابل معدن زغال سنگ به پلیس گزارش شد. در بررسی های اولیه مشخص شد مقتول یک کارآفرین معدنی بوده که توسط سه مرد مورد ضرب و شتم و آتش زدن قرار گرفته است.

علی رضایی دادستان شهرستان مشگین شهر در این خصوص گفت: این جنایت در پی نزاع ملکی در روستای داشکسن از توابع لاهرود شهرستان مشگین شهر رخ داد و یک معدنچی کشته شد و نتیجه نهایی پس از بررسی های پزشکی قانونی اعلام می شود.

در حال حاضر چهار مظنون شناسایی و دستگیر شدند که بر اساس اطلاعات اولیه پس از قتل مقتول را به آتش کشیدند.

دادستان شهرستان مشگین شهر تصریح کرد: تامین امنیت و آرامش مردم اولویت و خط قرمز مهم دستگاه قضایی است و در این راستا با متخلفان نظم و امنیت عمومی و همچنین متخلفان به شدت برخورد خواهیم کرد. .

گفتگو با پسر مقتول

پس از این ماجرا، محمد فرزند مقتول در گفتگو با خبرنگار «ایران» به تشریح این جنایت پرداخت و گفت: با افرادی که هم اکنون در این پرونده دستگیر شده اند بر سر زمینی به مساحت دو هکتار اختلاف داشتیم.

از نظر قانونی تنها 10 درصد زمین مورد نظر متعلق به یکی از این افراد است، اما او مدعی است که کل زمین متعلق به اوست. بنابراین پیگرد قانونی کردیم و دادگاه در مورد مدارک به نفع ما رای داد اما مظنون اصلی پرونده به رای دادگاه عمل نکرد و هر بار که به طرق مختلف مانع کار معدن می شد و پدرم را به قتل می رساند، تهدید می کرد که بمیر

  کمیسیون اصل 90 اجرای قانون اقدام راهبردی لغو تحریم ها را بررسی می کند.

حتی بارها به آنها گفته ام هر چه دادگاه تصمیم بگیرد اطاعت می کنم اما نمی خواهم به زور پول بدهم. اما نه آنها به رای دادگاه توجه کردند و نه درخواست ما برای پایان دادن به اختلافات تاثیری نداشت.

وی در ادامه افزود: در 3 ماه گذشته شکاف بین ما بیشتر شده است، به طوری که گاهی مجبور می شدیم عملیات معدن را تعطیل کنیم، اما قاضی به ما گفت که رای به نفع شما بوده و نباید به دلیل فعالیت خود را متوقف کنید. مشکلات کارخانه های سیمان.”

ما بدون توجه به تهدید این افراد به کار خود ادامه دادیم تا اینکه عصر پنجشنبه گذشته در حالی که پدرم به همراه یکی از بیل مکانیکی ها در معدن بودند، ناگهان 3 نفر به پدرم و بیل مکانیکی حمله کردند و آنها را با قمه زدند. در حالی که جسد نیمه جان پدرم روی زمین افتاده بود، پدرم را آتش زد.

راننده بیل مکانیکی با دیدن این صحنه پتویی را روی پدرم انداخت و یک بار آتش را خاموش کرد اما دوباره به راننده ضربه زدند و پدرم را آتش زدند و دوباره او را سوزاندند و سپس دو بیل مکانیکی و خودروی پدرم را نیز منهدم کردند. مشتعل شد و سپس از محل متواری شد.

پسر مقتول درباره 4 نفر دستگیر شده این پرونده نیز گفت: این افراد از بستگان خود هستند. پدرم از خیرین روستا بود و نیمی از درآمد خود را صرف کمک به مدرسه، شورای محله، آبرسانی و آبادانی روستا می کرد.

وقتی فهمیدم، نمی‌خواستم خانواده‌ام بدانند پدرم چگونه کشته شد و نمی‌خواستم آخرین عکسی که از پدرم دیدند، تصویر سوخته‌اش باشد. بنابراین من به کسی نگفتم تا اینکه او را دفن کردند و بعد از آن که این خبر در رسانه ها منتشر شد، خانواده ام به عمق این جنایت پی بردند.

  7 غذای ممنوعه قبل از خواب

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید